E-book Dítě v síti

aneb jak předcházet závislosti dítěte na sítích,
najít zdravou míru a učinit z moderních technologií spojence

Už zase je Vaše dítě na počítači/tabletu/mobilu. Upozornění na to, že už by mělo končit, přijímá s velkou nevolí. Možná se i vzteká, odsekává. Možná se kvůli tomu i pohádáte. Určitě byste si přáli mít to jinak. Nechcete dítěti digitální svět úplně zakazovat, ale zároveň máte strach, že se na něm stane závislé.

  • Jak to udělat, aby bylo dítě ochotné se od digitálního světa odpojit?
  • Aby se komunikace okolo moderních technologií nezvrtla v hádky, zákazy a špatné pocity na obou stranách?
  • Jak najít tu správnou míru, když je každé dítě jiné a každý odborník udává trochu jiné limity pro používání moderních technologií dětmi?

O tom všem je e-book Dítě v síti. Díky mému synovi a studiu problematiky jsem zjistila, že riziko závislosti na technologiích není pro všechny děti stejné. Je zde určitá skupina dětí, která inklinuje k větším nemateriálním závislostem – jsou to děti s ADHD. A také je zde jeden klíčový faktor, který zvyšuje odolnost všech dětí vůči závislosti na digitálním světě. O tom všem píšu ve svém e-booku Dítě v síti.

V e-booku se dozvíte:

- jaká jsou rizika nadměrného užívání moderních technologií, co je to syndrom počítačového vidění a jak mu předcházet

- jak to udělat, aby používání moderních technologii neblokovalo spánek dítěte

- proč si nemyslím, že jsou moderní technologie zlo a proč je dobré změnit způsob nazírání na ně

- jak poznat, že je dítě na digitálním světě závislé a kdy jde prostě jen o oblíbený koníček

- jak nastavit pro dítě zdravou hranici s ohledem na jeho věk i typ osobnosti

- jak mluvit s dítětem, aby digitální svět neničil váš vztah

- co je klíčovým faktorem pro zvýšení odolnosti dítěte vůči závislosti na digitálním světě

- jaké odlišnosti ve vnitřním nastavení zvyšují riziko vzniku závislosti na moderních technologií u dětí s ADHD a co s tím

 

21 stran podstatných informací bez zbytečné omáčky.

Sepsáno co možná nejlaskavěji, neboť mým přáním je pomoci, ne útočit na vaše svědomí!

Vhodné pro rodiče dětí všech věkových kategorií, s ADHD i bez.

Co o e-booku řekli zákazníci?

Jedna z nejrozumnějších brožur, které mohou pomoci rodičům najít rovnováhu ve zdravém užívání elektroniky jejich dětmi.
Eliška Antošovápsycholožka
Jako máma dvou pubertálních dětí jsem se bála, že to bude další šikana pro rodiče, aby si připadali méněcenní a neaktivní v podpoře vývoje svých dětí. Mýlila jsem se. Karla umí moc hezky, mile a něžnou formou podat informace tak, že vás nezraní a necítíte se pod tlakem toho, co teď okamžitě musíte změnit. Vlastně je to novodobý přístup k novodobým dětem.
Vendula Šmídkelabužnice života
Z e-booku jsem se dozvěděla hodně věcí, které jsem nevěděla. Třeba že ADHD děti k závislostem více inklinují a vůbec rady ohledně nich a online světa. Libí se mi citlivý přístup, kde si člověk neodnáší takovýto zděšení, bože všechno dělám špatně, ale spíš takovou inspiraci, náboj a návod typu, mohu na tom zapracovat a může to jít jinak a lépe, není se mnou nic špatně, jen jsem neměla ty správné informace.
Kristýna Fryčumělkyně
V e-booku se krásně a bez urážek člověk dozví, kdy a hlavně jak začít s moderními technologiemi u dětí, pokud je od nich nechce úplně odstřihnout. Také jak s věkem pokračovat, na co si dát pozor a jak vysvětlit dětem hranice. Je zde také krasně popsáno, proč rodiče musí začít hlavně u sebe. Pochopila jsem, proč, když dceři vezmu tablet, vzniká podrážděnost a je lepší jít na to trochu jinak. E-book mi hodně otevřel oči a donutil mě zamyslet se nad sebou. Není zdlouhavý, krásně se čte, je výstižný, žádná zbytečná omáčka, přesně cílené informace, které nenudí, ale naopak přitahují pozornost. Dá se přečíst jedním dechem a kdo chce, může s novými poznatky pracovat hned.
Barbora Gondrooperátorka
E-book mě velice zaujal, moc se mi líbí způsob uchopení problematiky. Krásně a srozumitelně popsané příčiny, možné následky i řešení. Laskavým doporučením nabídnuta pomocná ruka tak, že si vlastně každý uvědomí, že tu nejlepší pomoc nalezne především sám v sobě. Některé informace jsou pro mě nové a v mnohém mi otevřely oči. Zvlášť kladně hodnotím stránku k vytištění a stručný souhrn těch nejdůležitějších informací!
Soňa Svarožičadministrativní pracovnice