Dítě s ADHD spotřebuje většinu naší energie. Přesto je nutné mít na prvním místě SEBE!

I když ty naše děti se vší samozřejmostí milujeme, s trochou nadsázky by se dalo říct, že občas je milujeme nejvíc, když je nevidíme!

Každá máma potřebuje občas vypnout, dát si např. sklenku vína, k tomu nějaké zobání a rázem se ocitne v jiné dimenzi – znáte to? Já si k tomu ještě něco namaluju nebo nakreslím (jako například tuhle skicu)

Relax podle ADHaDí mámy

a jsem spokojená. Přiznávám, že alkohol je u mne (samozřejmě v decentním množství) někdy jeden ze způsobů, jak rychle ventilovat stres a tudíž se nezbláznit! A samozřejmě věřím všem studiím, které říkají, jak je víno zdravé a prospěšné. Všichni, kdo tvrdí opak, jistě nemají děti – tedy určitě ne ty ádéhadí! 😀 Hyperděti jsou úžasné, originální, veselé a já nevím co ještě, ale taky velmi náročné! Pakliže nejsou zrovna v pohybu, určitě nepřetržitě mluví, vydávají nějaké zvuky či jen tak křičí, dělají věci, které vám přidávají práci, neustále něco nechtěně ničí – a to nejen u vás doma (a vy to pak žehlíte), vztekají se nebo si výjimečně hrají – ale s podmínkou, že u toho budete – anebo sami, ale ne zrovna bezpečným způsobem, takže je musíte neustále kontrolovat – je to jako byste celý den běhali na pásu! Takže na zdraví, hlavně na to naše duševní!

PS: Nezapomínejte, prosím, mámy, odpočívat! Pokud máte pocit, že to nejde, pak si to buď jen nedovolíte anebo jste patrně vyčerpaly možnosti, které znáte – zaměřte se tedy na ty, které ještě neznáte. Hledejte nové cesty! Vždy, když ucítíte, že už je toho na vás moc, zeptejte se samy sebe – co pro sebe mohu udělat právě teď? Co by mi pomohlo?

Dovolte si mít sama sebe na prvním místě. Přestože jste máma. Vaše dítě nepotřebuje dokonalou mámu, ale šťastnou mámu! A neodpočatá, frustrovaná máma šťastná být nemůže.

 

Toužíte více porozumět hyperaktivním dětem? Stáhněte si zdarma Modlitbu dítěte s ADHD!